۷ گام موثر برای بهبود زندگی چیست؟

7 گام موثر برای بهبود زندگی

بهبود زندگی و سطح سلامت جسمی و روحی با امیدورای به نتیجه نمی‌رسد. موفقیت، خوشحالی و رویاهای شما تنها به کیفیت اعمال شما بستگی دارد. با این ۷ گام موثر برای بهبود زندگی شروع کنید تا ورژن بهبود یافته خود را بسازید و از آن لذت ببرید.

۱. یک تصویر از آینده دلخواه خود داشته باشید

تنها چیزی که از کوری بدتر است، داشتن قدرت بینایی و عدم داشتن رویا و هدف است. (هلن کلر)

خواه هدف شما مربوط به تناسب اندام باشد یا کسب و کار و یا رابطه‌تان، داشتن یک تصویر روشن از آن اصلی‌ترین نکته است. این تصویر مانند یک قطب نما است که شما را در مسیر مورد نظر نگاه می‌دارد و مانع از انحراف شما می‌شود. این تصویر به شما نشان می‌دهد دقیقا باید به دنبال چه چیزی باشید. در حالی که به دنبال ساختن تصویر ذهنی مورد نظر خود هستید، بهتر است زمانی را نیز برای تمرین “روز بی عیب و نقص” کنار بگذارید. از خودتان این سوالات را بپرسید و برای پاسخ دادن به آن‌ها به خودتان زمان دهید.

  • می‌خواهم روزهایم چگونه باشد؟
  • می‌خواهم هر روز چه احساسی داشته باشم؟
  • روزهایم را با چه کسانی می‌گذارنم؟
  • دارم چه کاری انجام می‌دهم؟
  • می‌خواهم مردم پس از ملاقات با من چه احساسی را تجربه کنند؟

اسرار موفقیت: سه عنصر موفقیت و راه‌های رسیدن به آن

۲. متعهد شوید که برای رسیدن به هدف‌تان تلاش خواهید کرد

انگیزه مانند ابر آسمان است که در لحظه‌ای پدیدار می‌شود و به همان ترتیبی که ظاهر شد، ناگهان محو می‌گردد. انگیزه منبع قابل اعتمادی برای بهبود زندگی فردی و جلو راندن هر روزه شما به سمت هدف‌تان نیست. برای اینکه استعداد خود را شکوفا سازید و سلامت جسمی‌تان را تقویت کنید، باید هر روز و تحت هر شرایطی به تلاش کردن ادامه دهید. یک مثل ژاپنی می‌گوید: “هدف بدون اقدام یک رویاست. اقدام بدون هدف یک کابوس.” اهداف شما باید مانند قطب نمایی شما را هدایت کنند و اقدامات شما ورژن بهتری از شما بسازند.

طبیعی است اگر در آغاز راه نسبت که مسیری که در پیش دارید اندکی احساس ترس کنید. بنا بر این لازم نیست گام‌های بزرگ بردارید یا اقدامات ریسکی انجام دهید. تنها چیزی که لازم دارید گام‌های کوتاه به همراه اندکی شهامت است. همه کارهای بزرگ با اقدامات کوچک شروع می‌شود.

برای عالی بودن نمی‌توان به سادگی احساس یا تصور کرد که عالی هستیم، بلکه باید اقداماتی عالی انجام دهیم. (ارسطو)

۳. سعی نکنید همه کارها را به تنهایی انجام دهید

یکی از اصلی‌ترین گام‌ها در لیست ۷ گام موثر برای بهبود زندگی، کمک گرفتن از دیگران و قبول حمایت از اطرافیان است. هیچکس در این جهان به تنهایی به موفقیت نمی‌رسد. برای مثال قهرمانان ورزشی مربی دارند، خواننده‌ها تولید کننده دارند و صاحبان شرکت‌ها تیم‌های قدرتمند. داشتن پشتیبان و همراه به شما کمک می‌کند تا عاقلانه‌تر تصمیم‌گیری کنید و سریع‌تر به اهداف خود برسید. هیچکس از ترس، شک و عدم اطمینانی که شروع یک کار جدید با همراه می‌آورد در امان نیست. برای رسیدن به موفقیت، داشتن یک تیم پشتیبان که می‌تواند از لحاظ روحی و تخصصی از شما حمایت کند حیاتی است. بنا بر این همین حالا لیست سه نفره‌ای از تیم پشتیبان خود تهیه کنید که در هر شرایطی می‌توانند از شما حمایت کنند.

اسرار موفقیت: چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

چگونه زندگی خود را بهبود بخشیم؟

۴. دردها، ترس‌ها و مصیبت‌ها را با آغوش باز پذیرا باشید.

ترس جزئی از طبیعت زندگی کردن است که در مواقع بخصوصی حتی مفید واقع می‌شود. ترس هیچ چیزی جز تلاش ذهن برای مراقبت از وجود انسان نیست. همزمان با تلاش برای رسیدن به ورژن بهتری از خود و ادامه راه در مسیر بهبود زندگی فردی، از ترس‌تان تشکر کنید و بگویید: “ممنونم که نگران من هستی، اما من می‌توانم در مسیر هدف از خودم مراقبت کنم.”

شکست و اضطراب چیزی جر فیدبک و اطلاعات نیست، که می‌تواند در ادامه مسیر به کمک شما بیاید. تنها چیزی که لازم دارید ۲۰ ثانیه شهامت برای برداشتن یک گام دیگر به جلو و رشد کردن است.

اسرار موفقیت: نبایدهای یک آدم موفق

۵. هر روز چیز جدیدی بیاموزید

وقتی از آموختن چیزهای جدید دست بشویید، از زمین و زمان عقب می‌مانید. مانند یک دانش آموز در حال تحصیل باشید و پیوسته چیزهای جدیدی یاد بگیرید. یکی از عادت‌های مشترک بین آدم‌های موفق اشتیاق دائم آن‌ها به یادگیری است. پس برای بهبود زندگی خود هیچ‌گاه از بهبود دانش خود دست نکشید.

۶. هر روز برای ورزش کردن وقت داشته باشید

تونی رابینر معتقد است حرکت احساس می‌آفریند. اینکه چه ورزشی را دنبال کنید اهمیت ندراد، اینکه هر روز ورزش کردن در برنامه شما جای داشته باشد مهم است. سلامت جسم اولین نیاز برای رسیدن به هر هدفی است.

اسرار موفقیت: ۳ عادت که بر اساس مطالعات علمی شما را به موفقیت خواهد رساند!

۷. قدر موفقیت‌ها و دستاوردهای امروزتان را بدانید، آن‌ها را تصدیق کنید و بازتاب دهید

جاه طلبی شمشیر دو لبه است. این شمشیر از طرفی شما را مجبور می‌کند رویاهای‌تان را دنبال کنید و از سوی دیگر هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد فکر کنید به اندازه کافی موفق شده‌اید. برای مقابله با این احساس باید پیوسته دستاوردهای خود را به خاطر داشته باشید و به خودتان برای آنچه به دست آورده‌اید افتخار کنید. یکی از روش‌های قدردانی از موفقیت‌ها نوشتن خاطرات روزانه است. با نوشتن دستارودهای روزانه می‌توانید کارهایی که در آن موفق شدید را تصدیق کنید.در کنار این کار، هر روز سه چیزی که در زندگی وجودشان را شکر می‌کنید بنویسید تا ذهن خود را تربیت کنید به دنبال چیزهای مثبت بگردد و خوش‌بین باشد.

امیدواریم با انجام دادن توصیه‌های مقاله ۷ گام موثر برای بهبود زندگی شرایط خود را به سمت دلخواه جلو ببرید و به ورژن بهتری از خود و زندگی‌تان دست پیدا کنید.

انرژی مثبتبهبود فردیتلاشموفقیت

خودآگاهیمثبت اندیشی

دیدگاهتان را بنویسید