۴ راه حل مناسب در هنگام برخورد با کارمند عصبی که باید انجام دهید.

کارمند عصبی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد در برخی از شرایط با کارمند خود دچار بحث و جدال شده باشید.حتی اگر به طور مستقیم درگیر چنین مواردی نده باشید، ممکن است مشاجره و دعوای مدیران با کارمند عصبی و خشمگین را دیده باشید و یا حتی در کسب و کار شما افرادی وجود داشته باشند که خیلی زود عصبی می‌شوند و یا به عبارت دیگر از کوره در می‌روند. برای اینکه چنین برخوردهایی را به حداقل برسانید، باید با مهارت‌هایی برای کنترل شرایط آشنایی داشته باشید. در ادامه این مطلب بیان می‌کنیم که چگونه کارمند عصبی خود و شرایط را به درستی مدیریت کنید.

۴ راه حل مناسب در هنگام برخورد با کارمند عصبانی که باید انجام دهید.

دلایل بسیار زیادی باعث عصبانیت و پرخاشگری فرد در کسب و کار می‌شود. اینکه در آن شرایط چه برخوردی با آن فرد داشته باشید و نحوه برخورد شما با شرایط ایجاد شده بسیار مهم می‌باشد. موارد زیر ۳ راه حل مناسب در هنگام برخورد با کارمند عصبی می‌باشد.

تجزیه و تحلیل شرایط

عجله داشتن برای صحبت در هنگام مشاجره و بحث، ممکن است مکل پیش آمده را بدتر کند، بنابراین برای حفقظ آرامش محیط کاری خود بهتر است چند لحظه درنگ کنید و شرایط به وجود آمده را به درستی تجزیه و تحلیل کنید. ببینید که چه چیزی باعث خشم و ناراحتی کارمند شما شده است. پیگیری کنید که آیا شما باعث عصبانیت او شده‌اید و یا مشتری عصبی باعث پرخاشگری او شده است و سعی کنید به آرامی با او صحبت کنید و سعی در برقراری آرامش کنید.

کارمند عصبی

نشان دادن رفتار مناسب

در وهله اول نحوه برخورد شما با کارمند عصبی خود این است که چه چیزی باعث عصبانیت او شده است. در صورتی که کارمند شما از موارد دیگری در محل کار ناراحت و عصبانی است که این موارد می‌توانند مانند ساسیت شرکت، کارمندهای دیگر و … باشد. سعی کنید در گلایه و دادو بیداد او را همراهی نکیند، چرا که فقط احساسات او را تشدید می‌کنید. در عوض آرام بمایند و اجازه دهید تا او صحبت کند. در برخی از شرایط افراد فقط به فردی نیاز دارند که بتوانند به صحبت‌های او گوش دهند و با او صحبت کنند.

صحبت با یکدیگر

در برخی از شرایط بحث و جدل، به همان سرعتی که شروع شده است پایان می‌یابد؛ اما در بعضی دیگر، دیرتر حل و فصل می‌یابد. برای اینکه ا بروز مشکلات تکراری و یا حادتر شدن مسئله جلوگیری شود، لازم است که در مورد راه حل با یکدیگر به درستی صحبت نمایید. مثلا اگر دلیل عصبانیت کارمند شما این است که سایرین مرتبا وظایف خود را روی دوش او می‌اندازند، خشم او تا زمانی که دیگران مسئولیت‌هایشان را به درستی انجام ندهند، برطرف و رفع نخواهد شد.

با کارمند خود در مورد روش‌هایی که از طریق آن می‌تواند مشکل را حل کند صحبت کنید تا از تکرار آن در آینده جلوگیری شود. اگر او از حجم کاری زیاد خود ناراضی است، سعی کنید فشار کاری را از روی دوش او بردارید و راه‌حل مناسبی را در اختیار او قرار دهید.

فضا دادن به احساسات او

در صورتی که بحث بالا گرفت و کارمند شما شروع به داد و فریاد کرد و یا رفتار غیر منتظره‌ای از خود بروز داد، فضای خصوصی او را به هم نزنید و به اندازه کافی از او فاصله بگیرید. از دیدگاه او تجاوز به مزهایش ممکن است حرکتی تهدید آمیز باشد. حتی اگر منظور شما چنین چیزی نباشد، این کار ممکن است که خشم و عصبانیت او را تشدید نماید.

کارمند عصبی

در انتها

نحوه مدیریت و برخورد شما در برابر کارمند عصبانی می‌تواند تاثیر گذار باشد، باید بدانید که در برخورد با چنین اوضاعی بهترین برخورد و صحبت چیست تا بتوانید او را آرام و شرایط را تحت کنترل خود داشته باشید، تمامی این مطالب تجارب شخصی من، فرشیده رضازاده در چنین موقعیت‌های استرس زا و متشنج می‌باشد. امیدوارم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد و توانسته باشد به شما کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید