چگونه با تغییرات ناگهانی در زندگی و کار کنار بیاییم؟

چگونه با تغییرات ناگهانی کنار بیاییم؟

تغییر امری غیر قابل اجتناب است. وقتی شما منتظر یک تغییر باشید، مسیر تحول برای شما آسان می‌شود. اما امان از روزی که وقتی اصلا انتظارش را ندارید، تغییرات ناگهانی رخ بدهند؛ آن زمان است که مسیر تحول برای‌تان ویرانگر خواهد شد.

بدون سوال پرسیدن، تصور شما از تغییر، روی واکنش شما نسبت به آن اثر می‌گذارد. آیا این تغییر نتیجه مثبتی برای شما رقم خواهد زد یا نتیجه‌ای منفی؟ آیا این تغییر برای شما چالشی به همراه خواهد آورد و شما را مجبور خواهد کرد سختی‌هایی را تحمل کنید؟ یا اینکه این تغییر برای شما الهام بخش خواهد بود که زودتر از خواب برخیزید و دیرتر به تخت خواب بروید تا برای نقش دائمی این تغییر در زندگی‌تان آماده شوید؟

اسرار موفقیت: به خود درونی جدید سلام کنید و به خود درونی قدیمی خداحافظ بگویید

۵ راه حل‌ برای پذیرش تغییرات ناگهانی

در این قسمت راه حل‌هایی را به شما ارائه می‌کنیم تا در مواقعی که تغییرات ناگهانی در زندگی شما پدیدار شد، بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. پس با ما همراه باشید.

۱. بپذیرید که این تغییر، شرایط نرمال جدیدتان است

انکار کردن وجود تغییرات ناگهانی نمی‌تواند مانع از اثرگذاری آن‌ها بر ما و شرایطی که در آن قرار گرفته‌ایم شود. به جای اینکه از قبول تغییرات ناگهانی فرار کنیم، باید قبول کنیم که تغییرات در حال رخ دادن هستند و قرار است زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند. برای مثال بحران کرونا را در ذهن خود بیاورید. کسانی که از روز اول با شیوع این ویروس کنار آمدند و سبک زندگی خود را بر مبنای آن تغییر دادند، کسانی بودند که توانستند به سادگی بپذیرند که این شرایط وضعیت نرمال فعلی جهان را تعریف می‌کند و با انکار آن، حقیقت ماجرا عوض نخواهد شد.

اولین قدم منطقی در برابر هر تغییری این است که آن را بپذیریم و رفتار خود را با تغییرات ناگهانی منطبق کنیم.

اسرار موفقیت: ۴ نمونه از پارازیت ذهنی که باید آن‌ها را نادیده بگیرید

5 راه حل‌ برای پذیرش تغییرات ناگهانی

۲. احساس خود را نسبت به تغییرات ناگهانی رخ داده بررسی کنید

لازم است هنگام پذیرش تغییرات ناگهانی با خودتان خلوت کنید و احساسات خود را درباره شرایط پیش آمده مورد بررسی قرار دهید. اگر بتوانید نسبت به احساسات خود شناخت کافی پیدا کنید، قادر خواهید بود تمام جنبه‌ها را در شفافیت کامل بررسی نموده و بهترین تصمیمات را در مورد چیزهایی که بیشترین اهمیت را دارند، اتخاذ نمایید. از آنجایی که شرایط غیرعادی که هر تغییر ناگهانی به وجود می‌آورد به خودی خود حواس ما را پرت می‌کند، تعجبی ندارد اگر از سلامت روح و روان‌ خود غافل شویم. پس باید با حساسیت بیشتری به خودآگاهی و مدیریت احوال فیزیکی، روحیات و سلامت جسمی خود توجه کنیم. وقتی توجه به حالات درونی خود را در اولویت قرار دهید، هنگام تجربه تغییرات ناگهانی می‌توانید آسیب‌های احتمالی را به حداقل برسانید.

اسرار موفقیت: آیا سی سالگی برای موفق شدن خیلی دیر است؟

۳. همیشه برای تغییرات ناگهانی آماده باشید

انجام اقدامات مناسب در راستای پذیرش هر گونه تغییر می‌تواند به شما اطمینان دهد که تحت هر شرایطی همه چیز برای شما به درستی پیش خواهد رفت. هر چه زودتر خودتان را برای پذیرش تغییر آماده کنید، بهتر است. آماده شدن برای تغییر مستلزم این است که هنگام تصور خود در شرایط نرمال جدید، از خودتان بپرسید الآن کجا هستید و قرار است به کجا بروید. همچنین از خودتان سوال کنید که به چه منابعی احتیاج دارید؟ باید در راستای پذیرش تغییر چه چیزهایی را قربانی کنید؟ چقدر زمان برای پذیرش تغییر لازم دارید؟ آیا برای رسیدن به نتیجه به کمک احتیاج دارید؟ درباره استراتژی‌ها و تاکتیک‌هایی که در روند پذیرش تغییرات ناگهانی به کمک شما می‌آیند کاملا دقیق و شفاف باشید تا هیچ چیزی نتواند در مسیر موفقیت شما مانع ایجاد کند. سپس هر وقت لازم شد فورا این استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها را به کار ببندید.

اسرار موفقیت: چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

۴. روی کمک نزدیکان خود حساب کنید

اگر خود را درمانده یافتید، به خاطر بیاورید که شما تنها نیستید و لازم نیست در برابر مشکلات خود به تنهایی قد علم کنید. مدیریت کردن یک تغییر خود به خود کار دشوار و طاقت فرسایی است چه برسد که بخواهیم تمام این مسیر را به تنهایی و تنها با تکیه بر خودمان انجام دهیم. برای اینکه از شرایط دشوار یک تغییر به سلامت عبور کنید، از حمایت حلقه نزدیکان خود استفاده کنید. به کسانی در زندگی خود پناه ببرید که به آن‌ها اعتماد و اتکا دارید؛ کسانی که می‌توانند در شرایط سخت به هر شکلی کنار شما باشند و به شما کمک کنند. اگر حتی چنین حلقه‌ای از افراد در زندگی شما وجود ندارند، همین حالا به فکر ایجاد این حلقه باشید. این افراد می‌توانند از دوستان، اعضای خانواده و یا از اقوام شما باشند. در دنیای کسب و کار منتور یا حتی بیزینس کوچ شما هم می‌تواند در حلقه نزدیکان شما جای بگیرند.

اسرار موفقیت: اهمیت خودآگاهی در رشد فردی

۵. همچنان که در مسیر تغییر جلو می‌روید، به خودتان افتخار کنید

چیزی که می‌توان از آن مطمئن بود این است که تغییر یک فرایند است. هر تغییر می‌تواند پر از چالش، نقص یا دردسر باشد. بعضی تغییرات ناگهانی می‌تواند به شما این احساس را بدهد که بر بام دنیا ایستاده‌اید و برخی دیگر به شما احساس ضعف و ناتوانی را القا کند. وقتی در مسیر تغییر خود را ضعیف یافتید، به هیچ وجه با سرزنش کردن خود شرایط را برای خودتان بدتر نکنید. از اینکه در حال جلو رفتن در مسیر خود هستید راضی باشید. روزهای بد را به عنوان شکست در نظر نگیرید بلکه آن‌ها را فرصتی برای شروع دوباره ببینید.

اسرار موفقیت: ۴ مرحله اصلی برای تغییر کردن

پذیرش تغییر

فرقی ندارد مشغول تجربه چه تغییری در زندگی هستید، تنها ایمان داشته باشید که می‌توانید از مسیر تغییرات ناگهانی به سلامت عبور کنید. پس با تغییرات همراه شوید و آن‌ها را با آغوش باز بپذیرید و سعی کنید هر تغییر را فرصتی برای خلق نتایج بهتر در نظر بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید