چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

ذهن و فکر انسان قدرت خارق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند با کمک مثبت اندیشی بسیار سازنده و با دخالت منفی بافی شدیدا مخرب باشد. به همین خاطر باید دائم مراقب فکرهایی که از ذهن‌تان می‌گذرد باشید. امواج فکری شما می‌تواند بر روح و جان شما، محیطی که در آن قرار دارید و همچنین افرادی که با آن‌ها در اتباط هستید اثر بگذارد. بنا بر این سعی کنید همیشه مثبت اندیش باقی بمانید.

در دست گرفتن کنترل ذهن تمرین و تمرکز بالایی لازم دارد. برای مثال باید بتوانید پیش از اینکه کاری را به انجام برسانید، خودتان را در حال انجام آن تصور کنید. این تصویر سازی باور شما را نسبت به توانایی‌هایی که دارید تثبیت می‌کند. درست است که در هر کاری احتمال شکست وجود دارد، اما اگر پیش از انجام آن به این احتمال فکر کنید، انرژی منفی زیادی را به فضای ذهنی خود القا خواهید کرد. با مثبت اندیش بودن از تجسم شرایط بد و ناگوار خودداری کنید.

طبق مطالعات ثابت شده افرادی که در اوج موفقیت خود هستند هیچوقت از تغذیه کردن روح و ذهن خود دست نمی‌کشند تا دائم رشد کنند و بهتر شوند. این همان رازی است که بسیای از افراد از آن خبر ندارند. یک ساختار ذهنی مثبت اندیش منبعی بی بدیل برای تغذیه روح و بالا نگه داشتن انگیزه است. برای اینکه بتوانید به حداکثر توان خود دست پیدا کنید لازم است هر صبح، روزی که در پیش دارید را با تمام جزئیات تصور کنید و به خودتان قول دهید روز فوق‌العاده‌ای را به پایان خواهید رساند.

چهار تکنیک دیگر برای مثبت اندیشی را در این مقاله بخوانید!

چگونه مثبت اندیش باشیم؟

دائم با خودتان از چیزهای مثبت صحبت کنید. تمام روز با خودتان بگویید: “دارم روز خوبی را می‌گذرانم!” و برای خودتان توضیح دهید چرا امروز قرار است یک روز فوق‌العاده باشد. با ادامه دادن این تمرین برای ۳۰ روز پیاپی عادتی را برای خود ایجاد خواهید کرد که نتایج بسیار زیبایی در پیش خواهد داشت.

برای اینکه مثبت اندیش باقی بمانید، باید از واقع‌گرایی فاصله بگیرید. تنها سعی کنید برنامه‌های خود را به شکل کامل و بی نقصی تصور کنید. اما اگر واقعا همه چیز به همان خوبی که تصور می‌کنید رقم خواهد خورد؟ راستش این مسئله اهمیت چندانی ندارد. تنها چیزی که مهم است ایمان به این حقیقت است که تصورات شما از اتفاقات پیش رو، تاثیر زیادی بر نتیجه می‌گذارد.

اسرار موفقیت: ۱۰ راز رسیدن به اهداف در زندگی

چگونه مثبت اندیش باشیم؟

۴ تمرین عالی برای مثبت اندیش ماندن

در این قسمت مقاله می‌خواهیم چهار تمرین ساده را معرفی کنیم که می‌تواند ساختار ذهن شما را مثبت اندیش کند. با انجام این تمرینات و عادت کردن به آن به نتایج باور نکردنی دست خواهید یافت.

۱. برای هر هفته برنامه‌ریزی داشته باشید

در شروع هر هفته طرحی کلی از کارهایی که باید در هفته پیش رو انجام دهید تهیه کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر یک تصویر ذهنی از جزئیات برنامه خود در ذهن ایجاد کنید و با اشتیاق به انجام آن بپردازید.  برنامه تمام روزها را در ابتدای هفته مشخص کنید، مثبت اندیش باشید و به خودتان قول دهید همه چیز به بهترین شکل انجام خواهد شد.

داشتن یک برنامه مشخص برای تمام روزهای هفته، متوسط بهره‌وری شما را بالا برده و  کیفیت انجام کارها را به سرعت افزایش می‌دهد.

اسرار موفقیت: شکست‌ خوردن و ۱۱ راه حل برای فراموش کردن گذشته و حرکت به سوی آینده

۲. روز خود را مرور کنید

تمام اتفاقات و کارهایی که انجام دادید را در پایان روز با خود مرور کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا اشتباهات خود را پیدا کنید. علاوه بر آن مرور روزی که گذشت می‌تواند مسیرهای اتلاف انرژی را برای شما مشخص سازد تا از آن‌ها دوری کنید. همچنین در مورد کارهایی که طبق نقشه و بی عیب و نقص پیش رفت به خودتان پاداش دهید. تشویق کردن خود یکی از موثرترین راه‌های بالا نگاه داشتن انگیزه فردی و مثبت اندیش بودن است.

۳. فرمول کامیابی خود را کشف کنید

فرمول کامیابی هر فرد می‌تواند شامل این سه مرحله باشد:

  1. تجسم روزهایی که پیش رو دارید با جزئیات کامل
  2. حفظ تمرکز روی برنامه
  3. تعهد به انجام کارهای تعیین شده و پیگیری روزانه آن

و در آخر چیزی که هیچوقت نباید آن را از قلم انداخت، اطمینان از حضور دائم مثبت اندیشی در این فرمول است.

اسرار موفقیت: افراد شاد، موفق و خوش‌بین درباره زندگی چه می‌دانند؟

۴. روی هر روز خود حساب کنید

انسان‌های رویاپرداز در همه جا پیدا می‌شوند، اما کدامیک از آن‌ها واقعا تمام روزهای عمرشان را به دنبال آرزوهای‌شان صرف می‌کنند؟ آیا برای رسیدن به آرزوهای خود حاضرید تمام روزها را بی وقفه قربانی کنید؟

فراموش نکنید که هر روز شما را به هدفی که دارید نزدیک‌تر می‌کند. هر روز یک شانس جدید برای رسیدن به آرزوها است. بسیاری از افراد می‌دانند در ده سال آینده چه چیزی می‌خواهند اما نمی‌دانند در هر روز زندگی چه می‌خواهند. این شاید یکی از رایج‌ترین اشتباهات در بین افرادی باشد که به دنبال موفقیت و رسیدن به آرزوهای خود هستند.

خودتان را در حلقه‌ای از افراد مثبت اندیش قرار دهید و برای به نتیجه رساندن هر روز خود تلاش کنید.

اسرار موفقیت: ۵ سوال ساده که آدم‌های موفق هر روز از خود می‌پرسند!

مثبت اندیش بودن چه نتیجه‌ای دارد؟

مهم نیست که همه چیز طبق نقشه پیش برود یا نه. با خودتان بگویید یا در انجام این کار موفق می‌شوم و به خود افتخار می‌کنم یا در این کار شکست می‌خورم و از آن درس جدیدی می‌آموزم. هیچوقت اجازه ندهید ترس از شکست مانع تلاش کردن شما شود. مثبت اندیش باشید و با اشتیاق به سمت جلو حرکت کنید.

انرژی مثبتانگیزشیبهبود فردیتلاشموفقیت

توسعه فردیمثبت اندیشی

دیدگاهتان را بنویسید