چگونه از قدرت تاثیرگذاری خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم؟

چگونه از تاثیرگذاری خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم؟

این روزها به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی تعدا زیادی دنبال کننده دارند، اینفلوئنسر می‌گویند. این کلمه به معنای تاثیرگذار است و به افرادی نسبت داده می‌شود که افکار ورفتار آن‌ها مانند الگویی توسط دنبال کنندگان تقلید می‌شود. لازم است یادآوری کنیم که قدرت تاثیرگذاری افراد درحقیقت احتیاجی به تایید شبکه‌های اجتماعی ندارد. اهمیتی ندارد که یک فرد روی چه تعداد آدم تاثیر بگذارد، مهم میزان تاثیری است که افراد می‌توانند روی زندگی و عادات دیگران از خود به جا بگذارند.

دقیقا به همین خاطر است که پدر و مادرها اغلب سعی می‌کنند ارتباط فرزندان‌ خود را با افرادی که ممکن است تاثیر بدی روی آن‌ها داشته باشند، به حداقل برسانند. از طرف دیگر والدین همیشه در تلاشند فرزندان خود را در حلقه‌ای از افرادی که الگوهای مناسبی به نظر می‌رسند، رشد و پرورش دهند.

خبر خوب اینکه، حتی شما نیز یک اینفلوئنسر یا یک فردی دارای قدرت تاثیرگذاری هستید. شما این توانایی را دارید که از قدرت تاثیرگذاری خود برای به جا گذاشتن اثری مثبت روی فرد دیگری در دنیای خود، استفاده کنید. چه تعداد این افراد به دو سه نفر محدود شود یا به تعداد کثیری برسد، بهتر است از سه روش زیر استفاده کنید تا از این قدرت به خوبی و نیکی بهره برید.

اسرار موفقیت: ۶ راز رهبران بزرگ برای پرورش ایده‌های بزرگ

از قدرت تاثیرگذاری خود برای آموزش به دیگران استفاده کنید

یکی از دلایلی که افراد علاقمند به دنبال کردن دیگران در شبکه‌های اجتماعی هستند، آموختن یک چیز جدید است. هر آدم تاثیگذار سعی دارد به روش خودش چیزی را که خودش می‌داند به دیگران نیز بیاموزد. افراد حاضر می‌شوند تا از سخاوتمندی این دسته بهره برند و چیز جدید بیاموزند. همه ما می‌دانیم تاثیرگذارترین افراد زندگی‌مان همان کسانی هستند که به ما چیزی آموخته‌اند.

شما برای اینکه چیزی را به کسی آموزش دهید، به یک پلتفرم بزرگ احتایج ندارید. تنها کاری که لازم است انجام دهید غنیمت شمردن فرصت‌ها برای استفاده از قدرت تاثیرگذاری و به اشتراک گذاشتن دانش‌تان است. مثلا می‌توانید به فرزندان‌تان آشپزی بیاموزید، دوچرخه سواری یاد دهید و یا درس‌های مهم در زندگی را برای آن‌ها بازگو کنید. یا مثلا می‌توانید به همکارتان بیاموزید که چطور در کار خود بهتر شود، بین کار و زندگی‌اش تعادل ایجاد کند و یا اینکه چگونه زمان خود را بهتر مدیریت کند.

با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود، به دیگران مسیری را نشان دهید که می‌تواند آن‌ها را از جایی که هستند به جایی که دوست دارند باشند، برساند.

اسرار موفقیت: اهمیت هوش عاطفی در رهبری موفق

از تاثیرگذاری خود برای کمک به دیگران استفاده کنید

سطح دیگران را ارتقا دهید

نویسنده کتاب “ببخش و بگیر” آقای آدام گرنت داستان فردی به نام آدام ریفکین را تعریف می‌کند. ریفکین بنیان‌گذار شرکت نرم افزار پانداویل است و عنوان بهترین نتورکر جهان را یدک می‌کشد. ریفکین روزی به گرنت گفته بود یکی از دلایلی که او تا این اندازه با دیگران روابط خوبی دارد این است که او همیشه سعی داشته به دیگران کمک کند تا آن‌ها به جایی که دوست دارند برسند.  

او درباره فلسفه‌ شخصی‌اش صحبت کرد که آن را لطف پنج دقیقه‌ای می‌نامید. این فلسفه می‌گفت همیشه سعی کن هر کاری که می‌توانی برای دیگران انجام دهی، خصوصا اگر این لطف ۵ دقیقه یا کمتر از زمانت را می‌گیرد. این لطف می‌تواند شامل هر چیزی از جمله یک نصیحت ساده، یک نظر سازنده و یا به اشتراک گذاشتن محتوای مفید یک فرد با دایره روابط شما باشد. به بیان ساده‌تر، در هر شرایطی از قدرت تاثیرگذاری خود، برای کمک به دیگران استفاده کنید.

البته شما مجبور نیستید که همیشه پایبند قانون لطف ۵ دقیقه‌ای بمانید. برای مثال شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و اسپاتیفای از امکانات و نفوذی که در دسترس خود دارند، برای حمایت از کسب و کار زنان و مردم رنگین پوست استفاده می‌کنند.

اسرار موفقیت: مدیریت منابع انسانی در کسب و کارهای امروزی

شما می‌توانید از قدت تاثیرگذاری خود استفاده کنید تا زندگی فرد دیگری را ارتقا دهید و به او کمک کنید مانعی را پشت سر گذاشته و به هدفش نزدیک‌تر شود.

هنگام راهنمایی دیگران، از مثال استفاده کنید

فردی که آرزوی نویسنده شدن را دارد، وقتی یک نویسنده که آثارش به چاپ رسیده است را از نزدیک ببیند، رویایی نویسندگی برایش ملموس‌تر می‌شود. اینکه ببینید افرادی که آرزو دارید جای آن‌ها باشید، درست مانند شما از پوست و گوشت و استخوان هستند، می‌تواند اعتماد به نفس شما را تا حدود بسیاری افزایش می‌دهد. شاید این نکته خیلی سطحی و مسخره به نظر برسد، اما کاملا حقیقت دارد. بنا بر این اگر می‌خواهید کسی را در مسیر آرزوهایش هل دهید، کسانی را برایش مثال بزنید که راه مشابهی را پیش از این طی کرده‌اند.

اسرار موفقیت: ایجاد انگیزه در کارکنان و تاثیر آن بر عملکرد آن‌ها

شما با کنش‌ها و تصمیمات خود، ناخودآگاه روی دیگران اثر می‌گذارید. افرادی که در اطراف شما حضور دارند تمام کارهایی که می‌کنید و کارهایی که نمی‌کنید را زیر نظر دارند و تمام رفتارهای شما روی رفتار آن‌ها اثر می‌گذارد. قسمتی از شعر “عمیق‌ترین ترس ما” از خانم ماریان ویلیامسون که در زیر به آن اشاره کردیم، تعبیر بسیار مناسبی از این اتفاق است.

“هنگامی که به نور خود اجازه درخشش می‌دهیم، ناخودآگاه به دیگران اجازه می‌دهیم که آن‌ها نیز چنین کنند.

از قدرت تاثیرگذاری خود استفاده کنید تا دیگران را به انجام کاری که دوست دارند تشویق کنید و آن‌ها را به سمت همان زندگی هدایت کنید که آرزویش را دارند.

اسرار موفقیت: مدیریت اختلاف در محل کار

قدرت تاثیرگذاری را یک فرصت ببینید

در رابطه با استفاده از قدرت تاثیرگذاری خود، فعال باشید. اگر این کار را بکنید خواهید فهمید که زندگی افرادی که در حلقه روابط شما هستند، بر اثر حضور شما تغییرات مثبت داشته است. هرچقدر بیش‌تر از سه شیوه نام برده در بالا استفاده کنید، اثرگذاری بیشتری روی دیگران خواهید داشت و در نهایت دیگران از حضور شما در زندگی خود، بیشتر بهره خواهند برد.

انرژی مثبتبهبود فردیمدیریت منابع انسانی

دیدگاهتان را بنویسید