آیا اینستاگرام شما را ثروتمند می کند؟


استفاده از شبکه های اجتماعی تا چندی پیش فقط برای سرگرمی و برای برقراری ارتباط با سایرین به حساب می آمد. اما امروزه افراد زیادی از شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام کسب درآمد می کنند. نکته مهم دیگر این که با توجه به دیجیتالی شدن کسب و کارها و دوران پسا کرونا و اهمیت کارهای دیجیتالی در این زمان، کسب و کارهایی که از قدرت بازریابی دیجیتالی استفاده نمی کنند، خیلی سخت تر می توانند دوام آورند. یکی از روش هایی که می تواند کسب و کارها را رونق ببخشد، استفاده از امکانات اینستاگرام است. حضور و فعالیت در این شبکه اجتماعی و به کار گیری استراتژی های خاص در این شیوه از تجارت آنلاین بسیار راه گشا خواهد بود. در این مقاله مفید قصد داریم روش های کسب درآمد از طریق اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. پس با من فرشیدرضازاده همراه شوید و ادامه مقاله را از دست ندهید تا جزئیات این موضوع را با هم بررسی کنیم.

تجربه شخصی من در ثروتمند شدن با اینستاگرام

برای فروش در اینستاگرام باید دانش این کار را در ابتدا کسب کنید و هدفمند پیش روید

اینستاگرام، پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی در ایران

یکی از مزایای فعالیت کسب و کار در اینستاگرام، کم بودن هزینه ها نسبت به راه اندازی به صورت فیزیکی و واقعی است. در دنیای واقعی برای شروع کار نیاز به سرمایه زیادی است تا علاوه بر تامین مکانی برای آغاز کار، نیروی کار خود را هم در محل مستقر کنید و آن ها را استخدام کنید.  البته این میزان سرمایه گذاری گاه با موفقیت همراه نمی شود و به شکست می انجامد. کسب درآمد از اینستاگرام آسان ترین و کم خرج ترین راهی است که می توان از آن درآمد کسب کرد. کافیست در این شبکه اجتماعی، عضو شوید و پیجی برای کارتان ایجاد کنید. کالاها و یا خدماتی را که ارائه می دهید را به مخاطبان معرفی کنید و فروش داشته باشید. البته روش دیگر این است که مخاطبان را از طریق اینستاگرام به وب سایت خودتان سوق دهید و تعداد بازدید کنندگان سایتتان را افزایش دهید و از این طریق فروش و درآمد بیشتری کسب کنید. با توجه به اینکه تعداد کاربران این شبکه اجتماعی حدود ۳۰ درصد از جمعیت کل کشور است، شانس فروش را بسیار کرده و چه چیز بهتر از فراهم بودن چنین بازار فروش پر مخاطبی برای کسب و کارها.

فروشگاه اینستاگرام

می توان گفت به صورت کلی فروش محصولات و ارائه خدمات در اینستاگرام به دو روش قابل انجام می باشد. که البته در هر دو روش پیج شما همچون ویترینی پر از کالا به کاربران نمایش داده می شود.

البته پیشنهاد می کنم اگر در ابتدای راه فروش هستید حتما ۵ مهارت ضروری فروش را بیاموزید تا حرفه ای تر فروشتان را انجام دهید.

روش اول: فروش محصول بدون فروشگاه اینستاگرام

در این روش فقط از طریق صفحه خود می توانید محصولات و خدماتتان را به کاربران معرفی کنید و به آن ها نشان دهید و سایت فروشگاهی ندارید. این بدان معناست که شما محصولات خود را فقط در یک مکان مجازی (صفحه اینستاگرام) قرار داده اید و انبار دیگری ندارید. اگر به هر دلیلی مثلا فیلتر شدن این شبکه اجتماعی دسترسی شما به پیج تان برداشته شود، محصولاتتان از دست رفته است. اما اگر سعی کنید محصولات خود را در چند انبار نگهداری کنید این به نفع شما خواهد بود و آسیب کمتری به کارتان وارد می شود. بنابراین راه اندازی یک سایت فروشگاهی ایده بسیار خوبی برای جلوگیری از این احتمال است. به علاوه داشتن این فروشگاه، یک مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا خواهد بود. در حال حاضر حدود ۸۰ درصد از پیج ها در دسته اول جای دارند.

روش دوم: فروش محصول با فروشگاه اینستاگرام

صفحاتی که از ویژگی فروشگاه اینستاگرام استفاده می کنند، در هر پستی که قرار می دهند اطلاعات آن محصول درج می شود. مثلا نام کلا و قیمت آن نمایش داده می شود و البته گزینه ورود به سایت به کاربر نمایش داده می شود. پیج دیجی کلا و مدیسه از جمله صفحاتی هستند که از ویژگی فروش محصول با فروشگاه استفاده می کنند. می توانید هم اکنون به این پیج ها مراجعه کنید و پست های آن را بررسی کنید. در واقع در این روش کاربران از طریق یک واسطه (اینستاگرام) به سایت هدایت می شوند. با این روش تعداد بازدید کنندگان ساسیت شما بیشتر و بیشتر می شود و ترافیک سایت افزایش می یابد. چنانچه سایت فروشگاهی دارید از این قابلیت اینستاگرام غافل نشوید و حتما آن را به کار گیرید.

 

فروش چندبرابری در اینستاگرام ممکن است

درآمد زایی با تبلیغات

هر چه تعداد دنبال کنندگان یک صفحه بیشتر باشد و مخاطبان بیشتری این صفحه را دنبال کنند، درصد فروش محصولات نیز بیشتر می شود. صفحات پر مخاطب مکان خوبی برای بیشتر دیده شدن و تبلیغات هستند. به همین دلیل است که تبلیغات یکی از مهم ترین روش های درآمد زایی در اینستاگرام است. پس برای اینکه فروش خود را افزایش دهید، تعداد فالورهایتان را بیشتر کنید. واقعی بودن فالورها و فیک نبودن آن ها یکی از شرایط اصلی این موضوع است.

کسب درآمد از طریق بلاگری

بلاگر شخصی است که از طریق تولید محتوا برای کاربران در شبکه اجتماعی فعالیت و کسب درآمد می کند. بلاگرها اغلب موضوع خاصی را برای فعالیت خود انتخاب می کنند. مثلا بلاگری که در زمینه غذا و رستوران مطالب می نویسند و پست قرار می دهد، اغلب از رستوران ها بازدید می کند و به معرفی غذاهای آن ها می پردازد. پس از مدتی که تعداد فالورهای این پیج افزایش یافت و به عنوان یکی از صفحات پر بازدید تبدیل شد، رستوران ها از این بلاگر دعوت می کنند تا به تبلیغ کسب و کار آن ها بپردازید. با این روش رستوران به مخاطبان زیادی معرفی می شود.

به علاوه ممکن است توانایی بلاگر تا اندازه ای باشد که صاحبان کسب و کارهای دیگری به جز رستوران نیز تمایل داشته باشند از این بلاگر برای معرفی پیج خود استفاده کنند. با این روش حوزه فعالیت این شخص گسترده تر شده و درآمد او نیز بیشتر می شود.

 

کسب درآمد از اینستاگرام با افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ یا همان سیستم همکاری در فروش، به این صورت است که به ازاء هر فروش از طرف پیج شما درصدی از قیمت محصول به شما تعلق خواهد گرفت. که معمولا بین ۲ تا ۸۰ درصد از قیمت محصول را شامل می شود. بنابراین لازم است شما لینک این سایت ها را در استوری و یا بیو پیج خود قرار دهید. جالب است بدانیم که دی جی کالا از این روش نیز برای فروش محصولاتش استفاده می کند.

اینفلوئنسر مارکتینگاینفلوئنسر شوید

اینفلوئنسرها قدرت نفوذ بالایی در تصمیم گیری کاربران در انتخاب محصول و خرید آن دارند. ویدئوهایی که در طول روز زمان زیادی صرف مشاهده آن ها در اینستاگرام می کنید و حتی چندین بار آن را نگاه می کنید و برای سایرین ارسال می کنید، در این دسته جای دارند. این تاثیر گذاری تا جایی پیش می رود که وارد زندگی روزمره شما می شود و سعی می کنید همانند آن ها از همین محصولات خریداری کنید. این هنر یک اینفلوئنسر است که تا چه اندازه شما را ترغیب به انجام کاری یا خرید محصولی می کند. به عنوان مثال صدف بیوتی یکی از اینفلوئنسرهای پر مخاطبی است که در حوزه محصولات آرایشی و تبلیغات آن ها فعالیت می کند.

بازیگران و سلبریتی ها، ورزشکاران، افراد موفق و مشهور، صاحبان کسب و کارها، کارآفرینان و افراد ثروتمند و … همگی می توانند جزو اینفلوئنسرها باشند. البته برای اینفلوئنسر شدن بهتر است شاخصه های یک انسان موفق را بدانید و در جاده موفقیت قدم بردارید

مدیر پیج های اینستاگرام شوید

برخی از افراد زمان کافی برای مدیریت پیج خود را ندارند و یا از توانایی و تخصص کافی برای مدیریت آن برخوردار نیستند. به همین جهت ترجیح می دهند مسئولیت مدیریت صفحه را به شخص دیگری واگذار کنند. اگر چنین مهارتی دارید، می توانید به عنوان منبع درآمدی برای خود روی آن حساب کنید.

تولید محتوا برای پیج ها را انجام دهید

برای تبدیل شدن به پیجی موفق نیاز به یک استراتژی محتوایی قوی است. برای تولید محتوای حرفه ای نیاز به یک متخصص و مشاور دارید تا برنامه و تقویم محتوایی را برایتان آماده کند. و حتی طراحی پست ها و کپشن نویسی و هشتگ گذاری را به شیوه حرفه ای انجام دهد. اگر تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارید، این یک فرصت طلایی برای کسب درآمد از اینستاگرام است. از این طریق می‌توانید هم به صورت فریلنسری هم به صورت حضوری، با شرکت‌ها و برندها کار کنید.

کسب درآمد از طریق معرفی سایت ها

اگر پیج پر مخاطبی داشته باشید می توانید با اشتراک گذاری لینک سایت ها و معرفی این سایت ها به فالورهایتان از این روش کسب درآمد داشته باشید. به عنوان مثال سایت های فوتبالی و پیش بینی فوتبال، از همین روش برای جذب کاربر به سایت خود استفاده می کنند.

تمامی روش های گفته شده در بالا جزو شیوه هایی هستند که افراد زیادی از آن برای ثروتمند شما وکسب درآمد از اینستاگرام استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی ابزاری قدرتمند برای کسب درآمدهای میلیونی است. بنابراین اگر تا کنون از این فرصت استفاده نکرده اید، می توانید روی مهارت های خود کار کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

 

رشد کسب و کار

اینستاگرام مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید