چهار الگوی اصلی برای داشتن برنامه مالی موفق

شرایط مالی موفق

هرکسی ممکن است برنده بخت‌آزمایی شود. شانس هر از چند گاهی ممکن است در خانه هر کسی را بزند. اما اگر بخواهید به موفقیتی پایدار در زمینه مالی برسید، نمی‌توانید به شانس‌هایی که ممکن است گاهی به سراغ‌تان بیاید، دل خوش کنید.

مطالعه من در زمینه موفقیت این را به من ثابت کرده است که بیشتر مردم موفق از هر زمینه‌ای، تنها با تکیه بر خوش شانسی به موفقیت نرسیده‌اند. در حقیقت آن‌ها یک سری اعتقادات مخصوص به خودشان دارند و استراتژی‌های متفاوتی را در کارهای‌شان به کار می‌گیرند. خلاصه اینکه آن‌ها برای انجام کارهای خود از روشی متفاوت از روش مرسومی که دیگران استفاده می‌کنند، بهره می‌برند.

این دیدگاهی است که می‌شود در تمامی زمینه‌های زندگی از آن استفاده کرد. چه در زمینه ساختن یک ازدواج موفق که نیم قرن به طول می‌انجامد باشد و یا در زمینه لاغر شدن و لاغر ماندن برای دهه‌ها و یا ایجاد کسب و کارهای میلیون دلاری و اجرای چند برنامه مالی موفق…

کلید موفقیت برای این کار این است که الگوهای هماهنگ در راه رسیدن به موفقیت را در ذهن داشته باشیم و از آن‌ها پیروی کنیم. استفاده از این الگوها به ما اجازه می‌دهد تصمیماتی را اتخاذ کنیم که ما را به هدف می‌رساند. در حقیقت این الگوها مانند دفترچه راهنمای رسیدن به رشد و موفقیت هستند.

من سعی بسیاری کردم تا رمز موفقیت نتایج طلایی در کارهای آدم‌ها موفق را پیدا کنم. در این مسیر دائم از خودم یک سوال می‌پرسیدم؛ آن‌ها در چه چیزهایی به هم شباهت دارند؟ در آخر من به چیزی رسیدم که اسمش را چهار الگوی اصلی گذاشتم، الگوهایی که می‌تواند روی توانایی‌های شما اثر بسیار زیادی بگذارد تا در نهایت به آزادی مالی برسید. چه بخواهید در در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنید و یا کسب و کار خود را داشته باشید، این الگوها می‌تواند راهنمای شما در مسیر موفقیت باشند.


دخل و خرج: چطور هوای جیب‌مان را داشته باشیم؟

۱. سرمایه خود را از دست ندهید

بهترین سرمایه‌گذاران آن‌هایی هستند که در مقابل از دست دادن سرمایه مقاومت می‌کنند. آن‌ها این حقیقت را درک می‌کنند که هرچقدر ثروت بیشتری را از دست دهند، بازگردادندن آن سرمایه برای‌شان دشوارتر خواهد شد. برای مثل تصور کنید که شما به میزان ۱۰۰ هزار دلار در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کردید و در سال نخست ۵۰% سرمایه خود را از دست داده‌اید و حالا تنها ۵۰ هزار دلار سرمایه دارید. با فرض بر اینکه موفق شوید ۵۰% از ثروت از دست داده خود را جبران کنید، باز هم تمام پولی که خواهید داشت ۷۵ هزار دلار است. یعنی هنوز ۲۵ هزار دلار از سرمایه اولیه خود پول کمتری دارید!

برنامه مالی موفق

۲. احتمال موفقیت را در ریسک‌های مالی بررسی کنید

اکثرا اعتقاد دارند که برای رسیدن به نتایج بزرگ باید ریسک‌های بزرگی کرد. اما در واقع بهترین سرمایه‌گذاران جهان از این باور پیروی نمی‌کنند. در عوض آن‌ها به هوشمندی به دنبال شکار فرصتهایی هستند که ریسک کمتری داشته باشد و احتمال رسیدن به نتایج بزرگ در آن‌ها بسیار بالا باشد.

برای موفقیت در کسب و کار و کنار زدن رقبا، چگونه مزیت رقابتی ایجاد کنیم؟

۳. مالیات خود را پرداخت کنید

برای آن‌ها تنها یک رقم است که اهیت دارد. مقدار خالص سرمایه‌ای که در پایان هر سال برای‌‍شان باقی می‌ماند.

با خواندن این مقاله، هوش مالی خود را پرورش دهید!

۴. در چند زمینه مالی فعالیت کنید

در سرمایه‌گذاری همه چیز به این بستگی دارد که شما بتوانید روی یک سری از چیزهایی سرمایه‌گذاری کنید که احتمال رشد یا افت قیمت‌شان به طور همزمان نزدیک به صفر باشد. به ای ترتیب حتی اگر در زمینه‌ای افت قیمت موجب ضرر مالی شود، رشد قیمت در دیگر زمینه‌ها می‌تواند به حفظ کل ثروت شما کمک کند. در زمینه کسب و کار نیز مهم‌ترین مسئله این است که بتوانید به مشتریان و خریداران محصولات یا خدمات خود بهترین سرویس را ارائه کنید و با استفاده از روش‌های مختلف درصد رضایت آن‌ها را بالاتر ببرید. برای مثال شما کمتر رستوران موفقی را خواهید یافت که تنها یک نوع غذا در منوی خود داشته باشد.

آیا فروش مستقیم برای رشد کسب و کار شما مناسب است؟

کلام آخر

وقتی برای داشتن یک رشد بی عیب و نقص و سالم در زمینه مالی به این دستورالعمل‌ها می‌رسیم، تنها چیزی که باقی می‌ماند، انجام تمام و کمال این دستورات است. برای اجرای صحیح آن‌ها باید یک چک لیست ساده و مختصر داشته باشید که بی‌نهایت ارزشمند است. هرگاه می‌خواهید وارد یک سرمایه‌گذاری تازه شوید، این چهار الگوی اصلی را در ذهن داشته باشید و نقشه خود را با آن‌ها تطبیق دهید. اگر زمینه مورد نظر را نتوانستید با این الگوها مطابقت دهید، دست نگه دارید و وارد میدان نشوید!

۵ راز اثربخشی از پرمشغله‌ترین افراد جهان را در این مقاله ببینید!

بهبود فردیتلاشرشد کسب و کارموفقیتهوش مالی

دیدگاهتان را بنویسید