۵ جمله که مدیران موفق به کارکنان خود نمی‌گویند!


یکی از رکن‌های بسیار مهم و به عبارتی قلب تپنده هر کسب و کار، کارمندان آن کسب و کار می‌باشد. تفاوتی ندارد که کسب و کاری نوپا و یا جاافتاده داشته باشید، توانایی دستیابی شما به اهدافتان به افرادی که در کسب و کار شما مشغول به کار هستند بستگی دارد. این مسئله بسیار حائز اهمیت می‌باشد که فقط افراد را براساس استعدادشان استخدام نمایید. البته در برخی از شرایط مدیران یک کسب و کار بیشتر بر اهداف نهایی تمرکز کرده و از وظایف اصلی خود که به عنوان راهنمایی کارمندان است را از یاد می‌برند. مدیران موفق بهترین استراتژی را برای مدیریت کسب و کار و همچنین افراد سازمان خود دارند.

۵ جمله که مدیران موفق به کارکنان خود نمی‌گویند!

مدیران موفق به خوبی می‌دانند که کارمندان ریشه یک کسب و کار موفق هستند به همین علت توجه ویژه‌ای به آن‌ها دارند و بهترین محیط را بر اساس شناختی که از کارمندان دارند، به ارمغان می‌آورند. همچنین مدیران موفق به خوبی می‌دانند که برخی از جملات را نباید به کارمندان خود بزنند.

مهارت کافی برای انجام این کار را ندارید

گاهی اوقات حرف‌هایی که از سمت مدیر عامل یک کسب و کار به کارکنان زده می‌شود می‌تواند سبب از بین رفتن شوق و هیجانات آن فرد شود. حتی گاهی ممکن است فرد را در مسیر اشتباهی قرار دهد. در واقع بیش از ۶۰ درصد افراد به این فک می‌کنند تا کسب و کار مستقل خود را راه اندازند. اگر برخی از مدیران می‌دانستند می‌توانند به جای استفاده از جملات با بار منفی حمایت گر یک فرد با استعداد شوند می‌توانند مدت زیادی آن فرد را نزد خود داشته باشند و سبب رشد آن مدیر و کسب و کارش شوند.

الان وقت صحبت با شما را ندارم

اگر مدیر یک کسب و کار هستید باید بدانید که به طور قطع کارهای بسیار زیادی برای انجام دادن دارید. اگر برای کارمند کسب و کارتان دغدغه و یا سوالی پیش آمد آن را پشت گوش نیندازید و به او کم محلی نکنید. کارمندان درک می‌کنند که سرتان شلوغ است اما این انتطار را از شما دارند که زمانی را برای رفع مشکل به وجود آمده آن‌ها اختصاص دهید و با آ‌ن‌ها صحبت کنید. اختصاص زمان به کارمندان احساس باارزض بودن را به آ«‌ها الغا می‌کند و در برخی از شرایط ب آن‌ها کمک می‌کند تا از انجام اشتباه بزرگ اجتناب کنند.

می‌توانیم فرد دیگری را برای این کار پیدا کنیم

مدیر هر کسب و کار باید این فرصت را به نیروی کاری خود دهد تا خود را به خوبی در مسئله پیش آمده نشان دهد و با اولین خطای آن فرد، فرد دیگری را جابگزین آن نکند. هر فرد ممکن است در دوره کاری خود خطایی داشته باشد و به مرور زمان و جا افتادن آن فرد در موقعیت شغلی و کسب تجربه خطاها و اشتباهات آن فرد نیز کمتر شوند.

کار شما عالی است

ممکن است با خود فکر کنید که هیچ کسی از تعریف در مورد کار خود بدش نمی‌آید، گر چه همیشه از تایید استقبال می‌شود، حتی بهترین کارمندان می‌دانند که همیشه جای پیشرفت بیشتر وجود دارد، در واقع مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد کارمندان در صورتی که مدیرانشان بازخورد صحیحی به آن‌ها داشته باشد عملکرد آن‌ها پیشرفت خواهد کرد. پس بهتر است به کارمندانتان در پیشرفت کردن آن‌ها کمک کنید.

با کارمند خود صادق باشید

بهترین مدیران هر کسب و کار کارمندان درجه یک خود را با القای احساس ارزشمندی و تشویق در کسب و کار حفظ می‌کنند. آن‌ها به جای تهدید، روش‌های مثبت، انگیزه بخشی را به کار می‌گیرند تا بهترین عملکرد را از تیم خود دریافت نمایند. کارمندان برای صداقت و روراستی ارزش زیادی قائل هستند؛ اما در عین حال نیازمند تایید تجربیات کاری خود از سوی مدیر خود می‌باشند.

در انتها

در هر کسب و کار موفق، مدیران موفق وجود دارد که به درستی و با تدبیر صحیح خود کارمندان و تیم خود را مدیریت می‌کند. یک مدیر فوق العاده سعی در بررسی تمام مشکلات به وجود آمده تیم خود می‌کند و در تمامی شرایط در کنار آن‌ها قرار دارد و به درستی و با راه‌حل صحیح آن‌ها را راهنمایی می‌کند و عزت نفس و اعتماد به نفس آن‌ها را به میزان قابل توجهی بالا می‌برد. امیداوریم از این مقاله لذت برده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید