۱۳ ویژگی مشترک بین تاثیرگذارترین افراد جهان

13 ویژگی تاثیرگذارترین افراد

هر کسی در زندگی خود افرادی را می‌شناسد که تاثیر زیادی بر موفقیت و جهت‌گیری زندگی آن‌ها داشته‌‌اند. این افراد چه همان پدر و مادر باشند و یا منتور یا معلم، همان کسانی هستند که انگیزه شما را تقویت کرده‌اند تا به جلو پیش بروید و به رویاهای‌تان برسید. اگرچه تاثیرگذارترین افراد جهان می‌توانند در بسیاری از سطوح و ویژگی‌‍‌های فردی با یکدیگر متفاوت باشند، اما یک سری ویژگی‌های مشترک در بین آن‌ها وجود دارد که آنان را به اشخاصی الهام بخش تبدیل می‌کند. در این مقاله سعی داریم به ۱۳ ویژگی مشتریک بین تاثیرگذارترین افراد جهان اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

اسرار توسعه فردی: چگونه از قدرت تاثیرگذاری خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم؟

۱. آن‌ها به موفق شدن دیگران کمک می‌کنند

اغلب تصور می‌کنیم که تاثیرگذارترین افراد جهان کسانی هستند که ما به سمت آن‌ها کشیده می‌شویم، اما حقیقت درست برعکس این است. افرادی که واقعا تاثیرگذار هستند، کسب و کارها و سازمان‌هایی را می‌سازند، افرادی را در آن‌ها تربیت می‌کنند و به این مجموعه‌ها قدرت می‌بخشند. آن‌ها به نحوی این کار را انجام می‌دهند که این کسب و کارها و سازمان بدون نیاز به حضور آن‌ها به کار خود ادامه داده و جلو برود. آن‌ها شانس موفقیت را در اختیار دیگران قرار می‌دهند و کمک می‌کنند تا انرژی به جای جذب شدن به خود آن‌ها، به خارج از کالبد آن‌ها (دیگران) تابیده شود.

۲. آن‌ها شخصیتی کاریزماتیک دارند

تاثیرگذارترین افراد جهان، به نهایت هنر کاریزما دست می‌یابند. آن‌ها با حضور خود به هر اتاقی روشنایی می‌بخشند و به محض ورود، به صورت خودکار دیگران را وادار به ادای احترام می‌کنند. یکی از ویژگی‌های اصلی که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند، تمایل‌شان به عدم رعایت معیارها و قاعده‌های مرسوم و معمول است. این ویژگی برجسته حتی از زبان بدن، تن صدا و شکل حضورشان کاملا قابل مشاهده است.

اسرار توسعه فردی: آیا عملکرد شما مطابق با ارزش‌های فردی شما است؟

۳. آن‌ها در برقرار کردن ارتباط حرف اول را می‌زنند

گرچه ممکن است تاثیرگذارترین افراد جهان از متدها و حالات مختلفی برخوردار باشند، اما در زمینه برقراری ارتباط، متقاعد کردن و تاثیر گذاشتن بر تعداد بسیاری از افراد، به هنر بی بدیل آن‌ها نمی‌توان شکی داشت. هرچقدر بتوانید پیام خود را اثرگذارتر به دیگران منتقل کنید، تاثیرگذاری شما روی دیگران بیشتر خواهد شد.

۴. آن‌ها اعتماد به نفس بسیار بالایی دارند

معمولا افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند و می‌توانند در جهت به دست آوردن چیزهایی که از نظر دیگران دست نیافتنی است، گام‌های بزرگی بردارند، مورد احترام جامعه و اطرافیان‌شان قرار می‌گیرند. برای مثال در ابتدا کسی باور نمی‌کرد ایلان ماسک بتواند یک شرکت اتوموبیل سازی تاسیس کند که هدفش کاهش مصرف سوخت‌های فصیلی و در نتیجه کاهش تولید کربن دی‌اکسید در محیط زیست باشد. اما او که اعتماد به نفس فولادینی داشت، موفق شد بر خلاف تمام تصورات و با وجود حریفان برجسته در این صنعت، این ایده را عملی کند.

اسرار موفقیت و توسعه فردی: ۸ نشانه که می‌گوید موفق هستید؛ حتی اگر چنین احساسی ندارید

۵. آن‌ها نقش مثبتی در جهان ایفا می‌کنند

تاثیرگذارترین افراد جهان کسانی هستند که موفق شدند با باز کردن یک گره یا حل کردن یک مشکل، نقش مثبتی در جهان ایفا کنند. آن‌ها کسانی هستند که موفق شدند یک ارزش غیرقابل انکار در جهان خلق کنند و روی زندگی تعداد زیادی از افراد تاثیر بگذارند.

ویژگی‌های تاثیرگذارترین افراد

۶. آن‌ها فروتن هستند

تاثیرگذارترین افراد جهان هیچوقت کسانی را که در مسیر موفقیت و کامیابی آن‌ها را همراهی کرده‌اند، فراموش نمی‌کنند. آن‌ها به راحتی از کسانی نام می‌برند که پیش از آن‌ها سهمی در پیشرفت زمینه کاری آن‌ها داشته‌اند و به نوبه خود از آن‌ها قدردانی می‌کنند. آن‌ها پیوسته به این حقیقت توجه می‌کنند که بدون حضور، تلاش و حمایت دیگران نمی‌توانستند جایی که هستند، باشند.

اسرار موفقیت و توسعه فردی: ۴ دلیل که مانع شروع فعالیت شما در یک شغل جانبی می‌شود

۷. آن‌ها شنوندگان بسیار خوبی هستند

همیشه در زندگی برای حضور کسانی که شنوندگان خوبی هستند شکرگزار باشید. در این جهان شلوغ و پر هرج و مرج، گیر کردن در بین کسانی که برای هر چیزی یک پاسخ یا عقیده دارند بسیار آسان است. تاثیرگذارترین افراد جهان کسانی هستند که با گوش دادن به دیگران، سعی دارند آن‌ها را درک کنند تا بر آن اساس بهترین تصمیمات، نصیحت‌ها و بازخوردها را ارائه دهند.

۸. آن‌ها مسئولیت کارهای خود را می‌پذیرند

آن‌ها تحت هر شرایطی، یعنی چه برنده باشند و چه بازنده، مسئولیت کارها و تصمیمات خود را می‌پذیرند. رهبران و افراد تاثیرگذار واقعی، تعصبات خودخواهانه را کنار می‌گذارند و می‌دانند که کلید موفقیت خلق ارزش برای دیگران است؛ دیگرانی که با رشد خود آن‌ها را نیز بالاتر خواهند برد. در مواقعی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود، آن‌ها با قبول مسئولیت به دیگران یاد می‌دهند که در شرایط مشابه کسی را سرزنش نکنند. تاثیرگذارترین افراد جهان تسلط زیادی روی اعمال و افکار خود دارند، به همین دلیل می‌توانند افراد و محیط اطراف خود را به درستی کنترل کنند.

اسرار موفقیت و مدیریت منابع انسانی: ۶ راز رهبران بزرگ برای پرورش ایده‌های بزرگ

۹. آن‌ها تشنه دانستن هستند

تاثیرگذارترین افراد جهان همیشه تشنه دانستن هستند و از آموختن چیزهای جدید خسته نمی‌شوند. بیشتر آن‌ها دائما در حال مطالعه هستند و دوست دارند بیشتر و بهتر دنیا را بشناسند و درک کنند. آن‌ها باور دارند که مطالعه و یافتن اندیشه‌های جدید، از عناصر ضروری برای تاثیرگذار بودن است. این افراد با بالا بردن دانش خود به این توانایی دست می‌یابند که در جهان و اطرافیان خود تغییرات مثبتی ایجاد کنند. ماموریت آن‌ها رساندن دیگران به بهترین ورژن انسانی‌شان است و دانش روز افزون آن‌ها رسیدن به این هدف را ممکن می‌سازد.

۱۰. آن‌ها متفاوت فکر می‌کنند

یکی از دلایل تاثیرگذاری این افراد بر دیگران، نگرش متفاوت آن‌ها نسبت به چیزهای دیگر است. آن‌ها متفاوت فکر می‌کنند و چیزها را به روش دیگری می‌بینند. آن‌ها از ایده‌های خود دفاع می‌کنند و تحت هر شرایطی در جهت آن‌ها حرکت می‌کنند. چالش حقیقی پرورش و خلق ایده‌های جدید نیست، بلکه به نتیجه رساندن آن ایده‌ها است که اهمیت دارد. کاری که تاثیرگذارترین افراد جهان با اعتماد به نفس بالایی که دارند، به خوبی از پس آن بر می‌آیند.

اسرار موفقیت: ۱۰ راهنمای رسیدن به موفقیت

۱۱. آن‌ها میل سیری ناپذیری برای مطالعه دارند

ولع مطالعه در بین تاثیرگذارترین افراد جهان بسیار شایع است. با اینکه آن‌ها معمولا زندگی پرمشغله‌ای دارند، اما همیشه زمانی را در روز به مطالعه اختصاص می‌دهند. مطالعه یکی از اصلی‌ترین عوامل در رسیدن به موفقیت است، چرا که این کار، آموختن و به کار گرفتن چیزهای جدید در هر روز را امکان‌پذیر می‌کند.

۱۲. آن‌ها به بینش خود اعتماد دارند

یکی از ویژگی‌هایی که افراد تاثیرگذار را به هدف‌شان می‌رساند، متعهد بودن به بینش و دیدگاه فردی‌شان است. اگرچه واقع‌گرا بودن در مورد اهداف اهمیت دارد، اما تشخیص اینکه چه دیدگاهی ارزش مبارزه کردن و چه ایده‌ای ارزش سرمایه‌گذاری دارد، مهارت و هنری است که بین تاثیرگذارترین افراد جهان دیده می‌شود.

۱۳. آن‌ها می‌دانند چگونه خود را با شرایط و محیط وفق دهند

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های مشترک بین تاثیرگذارترین افراد جهان این است که آن‌ها می‌دانند چگونه خود را با شرایط و محیط وفق دهند. وقتی فرد تاثیرگذاری را می‌بینیم و صدایش را می‌شنویم، تصور می‌کنیم که او با گرفتن تصمیمات درست به اینجا رسیده‌ است. چیزی که از نظر ما پنهان می‌ماند این است که افراد تاثیرگذار توانستند در مواقعی که همه چیز طبق نقشه پیش نرفت، موضع خود را تغییر دهند و با سازگاری یا پیدا کردن یک راه حل جدید، به هدف خود دست یایند.

بهبود فردیتلاشموفقیت

دیدگاهتان را بنویسید