۴ دلیل که مانع شروع فعالیت شما در یک شغل جانبی می‌شود

4 دلیل که مانع شروع فعالیت شما در یک شغل جانبی می‌شود

شما درآمد بیشتر می‌خواهید. این ایده را دوست دارید که بر روی چیز جدید و جالبی که به آن علاقه دارید کار کنید. شما به برنامه زمانی انعطاف‌پذیرتری نسبت به قبل احتیاج دارید. آغاز یک شغل جانبی، بهترین جواب برای تمامی این نیازها است. همین حالا مناسب‌ترین زمان برای شروع فعالیت شما در یک شغل جانبی است.

اما صبر کنید، اگر شروع فعالیت در یک شغل جانبی واقعا جواب تمام نیازهای شما است، پس چرا تا به حال این ایده را عملی نکرده‌اید؟

تا به حال دلایل بسیاری را از دیگران شنیده‌ام که چرا شغل جانبی خود را تا به حال آغاز نکرده‌اند و با دنبال کردن رویای خود به سطح جدیدی در زندگی‌شان نرسیده‌اند. در این مقاله چند دلیل پرتکرار را به شما معرفی می‌کنیم که شاید برای شما آشنا باشد.

اسرار موفقیت: آیا انسان موفقی خواهید شد؟

۱. شما می‌ترسید

ترس از شروع کردن یک چیز جدید معمولا از دو عامل اصلی ترس ناشی می‌شود. یکی اینکه از خودتان می‌پرسید: “اگر شکست بخورم چه؟” یا اینکه با خودتان فکر می‌کنید که: “اگر موفق شوم اما نتوانم آن را حفظ کنم چطور؟”

من به این نتیجه رسیده‌ام که بهترین راه عبور از این ترس‌ها این است که تا انتهای مسیر آن‌ها را با خودتان همراه کنید و در حقیقت آن‌ها را نادیده بگیرید و به مسیر خود توجه کنید. اما بیایید تصور کنید در بدترین حالت، اگر واقعا شکست بخورید چه اتفاقی دقیقا رخ می‌دهد؟ باید گفت چیزی که در چنین شرایطی از دست داده‌اید ساعت‌ها، انرژی، امید و اسکناس‌هایی است که برای شروع آن شغل جانبی صرف کرده‌اید. حالا از خودتان سوال کنید که ترس از دست دادن این موارد نام برده، ارزش این را دارد که شما برای شروع شغل جانبی خود هیچ تلاشی از خود نشان ندهید؟ در جواب ترس دیگری که به آن اشاره کردم هم باید بگویم، اگر موفقیتی نصیب‌تان شد که ادامه آن را از توان خود خارج می‌بینید، می‌توانید برای پیشرفت کار از دیگران کمک بگیرید و یک تیم تشکیل دهید. تصور کنید که شاید روزی شما کسی باشید که به فرد دیگری یک شغل جانبی پیشنهاد می‌کند.

اسرار موفقیت: ۷ گام موثر برای بهبود زندگی چیست؟

شغل دوم

۲. شما در معرض دید دیگران قرار دارید

من نمی‌دانم که چرا نشان دادن خودمان به جهان یا محیط اطراف‌مان و بیان اینکه چه فکر می‌کنیم، چه احساسی داریم و یا اینکه چه آرزویی داریم تا این اندازه برای‌ ما دشوار است. این عقیده که ممکن است دیگران ما و اعمال ما را قضاوت کنند، به ما بخندند یا ما را تایید نکنند مانع بزرگی بر سر راه شروع یک شغل جانبی محسوب می‌شود. اما بیایید از دریچه دیگری به این موضوع نگاه کنیم، اگر موقعی که در حال شروع یک تجربه جدید هستید، این افراد شما را قضاوت می‌کنند، پس وای به حال شرایطی که شما در جای خود بدون هیچ حرکت و پیشرفتی ایستاده‌اید. پیشرفت نداشتن به مراتب بهانه بزرگ‌تری برای قضاوت شدن توسط دیگران محسوب می‌شود. مردم همیشه چیزی برای گفتن دارند و این قضاوت‌ها همیشگی است. پس اجازه ندهید ترس از حرف مردم شما را از چیزی که واقعا می‌خواهید دور کند.

اسرار موفقیت: سه عنصر موفقیت و راه‌های رسیدن به آن

۳. در حال حاضر سرتان به اندازه کافی شلوغ است

چه پدر یا مادر تنها باشید که وظیفه دارد فرزندش را به تنهایی بزرگ کند یا یک شغل تمام وقت داشته باشید و یا چند شغل پاره وقت یا فریلنسری احتمالا این احساس را تجربه کرده‌اید که در حال حاضر نیز سرتان به اندازه کافی شلوغ است و هیچ زمان اضافه‌ای ندارید. ایده اصلی پشت هر شغل جانبی داشتن وقت آزاد بیشتر و درآمد بهتر است. اینکه شما با داشتن درآمد بیشتر، اندکی وقت خود را آزاد کنید و برای کارهایی که دوست دارید و یا خانواده خود بیشتر وقت بگذارید. در مورد زمانی که در اختیار دارید واقع‌گرا باشید اما فراموش نکنید که در صورت کسب موفقیت در شغل جانبی، زمان آزاد زیادی را بدست خواهید آورد که پاداش به مراتب با ارزشی است.

اسرار موفقیت: چرا باید مثبت اندیش باشیم؟

۴. شما هیچ چیزی در مورد تکولوژی، بازاریابی و یا ایجاد یک کسب و کار تازه نمی‌دانید

همه در حال یاد گرفتن چیزهای جدید هستند. همه در حال ارتقا سطح مهارت و دانش خود هستند تا از این دنیای پیچیده و د رحال تغییر جا نمانند. این تغییرات دائم به منزله نا آگاهی شما نیست. پس خودتان را سرزنش نکنید و در عوض با تغییرات همراه شوید. وارد میدان شوید و مهارت‌های جدیدی که دوست دارید را یاد بگیرید. برای خودتان منتور انتخاب کنید و خودتان را در یک شغل جانبی به چالش بکشید.

اسرار موفقیت: نبایدهای یک آدم موفق

به شغل جانبی خود جدی‌تر فکر کنید

اگر در فکر شروع یک شغل جانبی هستید، به خاطر داشته باشید که بسیاری از موانع کاملا واقعی اما بیشتر آن‌ها تنها در ذهن ما وجود دارند. اندکی زمان را صرف پاسخ دادن به این سوال کنید که: “واقعا چه چیزی مانع اصلی بر سر راه شماست و اجازه نمی‌دهد شغل جانبی خود را شروع کنید؟” سپس با آگاهی وارد مسیر شوید و تا انتها هدف خود را دنبال کنید.

انگیزشیبهبود فردیتلاشموفقیت

دیدگاهتان را بنویسید