از ایده به سود دهی در شغل جانبی

سود دهی در شغل جانبی

از ایده به سود دهی در شغل جانبی

ایده‌ای به ذهن شما خطور کرده و رهایتان نمی‌کند. شاید شغل جانبی کسی را دیده باشید و این فکر به ذهنتان رسیده باشد که شما هم می‌توانید از این طریق پول در آورید. یا اینکه رویای ایجاد اندکی تغییر در محصول خاصی را می‌پرورانید که می‌تواند به بسیاری از افراد کمک کند. ما قرار است به شما کمک کنیم تا از ایده خود به سود دهی در شغل جانبی مورد نظرتان برسید.

باید درباره ایده خود چه کاری انجام دهید؟

شروع و رسیدن به سود دهی در شغل جانبی کار چندان دشواری نیست. بسیاری از شغل‌های جانبی را می‌توان با تلاش و سرمایه اندکی به راه انداخت. مشاغلی مانند ساخت و فروش صنایع دستی در اینستاگرام یا نماینده فروش فریلسنر شدن برای شرکت‌ها می‌تواند گزینه‌های خوبی برای شروع باشد. اما اگر تا به امروز موفق نشدید به سود دهی در شغل جانبی فکر کنید، از اینجا شروع کنید. برای شروع لازم است چند سوال از خودتان بپرسید. باید اندکی برنامه ‌ریزی برای خود داشته باشید. باید مطمئن باشید شغل جانبی شما همان کاری است که می‌خواهید انجام دهید. از طرف دیگر باید این را در نظر داشته باشید که شغل جانبی تنها راهی برای داشتن درآمد بیشتر است؛ در نتجیه ریسک چندانی برای شما و وضع زندگی‌تان نخواهد داشت. درست است؟ با این وجود لازم است شالوده کار را به درستی بنا بگذارید و میزان تعهد خود را نسبت به شغل جانبی‌تان بشناسید. آماده‌اید؟

اسرار موفقیت: چگونه از هر شکست اقتصادی به سلامت عبور کنیم؟

چه چیزی عامل ایجاد یک شغل جانبی موفق است؟

موفقیت یک کلمه با معانی نسبی است، پس بسیار اهمیت دارد که به تعریف مشخص و مخصوص خود از موفقیت دست پیدا کنید. از نظر من یک تعریف درست از شغل جانبی موفق این است: کسب و کاری که بر مبنای علاقه یا اشتیاق یک فرد، مهارت یا تخصص او بنا نهاده شده که با نیاز و خواسته جامعه مخاطب نیز همخوانی دارد. برای مثال اگر کسی قصد دارد یک برند سرآشپزی برای خودش بسازد، باید در درجه اول به تهیه غذا علاقه داشته باشد. رمز آسان رسیدن به سود دهی در شغل جانبی این است که از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید!

اسرار موفقیت: ۴ تصور اشتباه درباره استارت آپ که مانع پیشرفت شما می‌شود

حاضرید برای رسیدن به سود دهی در شغل جانبی چه کنید؟

یک شغل جانبی هیچگاه نباید جای الویت‌های اصلی زندگی شما را بر هم بزند. مثلا رسیدن به سود دهی در شغل جانبی نباید منبع اصلی درآمد شما، زمانی که باید با خانواده سپری کنید، زمانی که باید برای مراقبت جسمی و روحی خود خرج کنید و چیزهای مهم دیگر را تهدید کند. به همین دلیل پیش از شروع یک شغل جانبی باید میزان تعهد خود را نسبت به آن شغل اندازه بگیرید و اولویت‌های خود را بشناسید. برخی از مشاغل جانبی نیازمند زمان بیشتری هستند تا چرخ کسب و کار از حرکت باز نماند. اگر می‌خواهید شغل جانبی را انتخاب کنید که زمان زیادی لازم ندارد، پس خوب مطالعه کنید چون مشاغل جانبی بسیاری با این ویژگی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را انتخاب نمایید.

رسیدن به سود دهی در شغل جانبی

هدف نهایی شما در شغل جانبی که انتخاب می‌کنید، چیست؟

لازم نیست هدف نهایی شما از به راه انداختن یک کسب و کار تازه که قرار است به آن مشغول شوید خیلی بلند پروازانه باشد. بهتر است کار خود را با اهداف کوچک‌تر و دست یافتنی‌تر آغاز نمایید. شاید از تجربه کردن چالش‌های جدید لذت می‌برید. شاید دوست داشته باشید مهارت جدیدی را بیاموزید.

باید بدانید چرا شغل جانبی جدید خود را آغاز کرده‌اید و قصد دارید به کمک آن به چه چیزهایی دست پیدا کنید. هر شغل جانبی نیازمند رشد و توسعه دادن نیست و همه آن‌ها به استخدام چندین و چند نیرو احتیاج ندارند. سعی کنید شغل جانبی خود را شروع کرده و از مسیر درآمدزایی خود لذت ببرید تا با خیالی آسوده به سود دهی در شغل جانبی دست یابید!

اسرار موفقیت: چهار الگوی اصلی برای داشتن برنامه مالی موفق

شخصیت مالی شما چگونه شخصیتی است؟

شما اهل پس انداز هستید و یا ولخرجی می‌کنید؟ ترجیح می‌دهید دستی به سر و روی چیزهای کهنه خود بکشید و باز هم از آن‌ چیزها استفاده کنید یا دوست دارید چیزهای جدید بخرید و کهنه‌ها را جایگزین کنید؟ وقتی نوبت به پول و دارایی می‌رسد، می‌توانید هوای جیب خود را داشته باشید؟ هر عادت یا ویژگی‌ که دارید الزاما خوب یا بد نیست. اما مهم است بدانید که چگونه شخصیتی دارید تا رابطه رفتار خود را با شغل جانبی خود بیشتر و بهتر درک کنید.

به یاد بیاورید در چگونه بستر و خانه‌ای پرورش یافته‌اید. پول چه نقش و چه اهمیتی در خانواده شما داشت؟ آیا والدین شما دائم درباره پول صحبت می‌کردند یا هیچوقت لازم نبود به پول فکر کنید چون همیشه پول کافی داشتید؟ همه این چیزها می‌تواند به نحوه خرج کردن پول شما در حال حاضر مربوط باشد.

برای اینکه رفتارهای مالی خود را بررسی کنید نظر دوستان و خانواده را بپرسید. قصد ما این نیست که خود را مورد قضاوت دیگران قرار دهید، اما معمولا خود فرد از نحوه رفتار مالی خود به خوبی خبر ندارد. برای درک بهتر رفتارتان لازم است که نظر نزدیکان خود را بپرسید و از نتیجه آن به نفع رسیدن به سود دهی در شغل جانبی خود استفاده کنید.

اسرار موفقیت: ۵ راز اثربخشی از پرمشغله‌ترین افراد جهان

برای اتفاقات ناگهانی چه تدابیر مالی اندیشیده‌اید؟

بدون در نظر گرفتن شرایط مالی که دارید، لازم است که برای شرایط مالی بحرانی خود را آماده نمایید. خصوصا وقتی وارد یک زمینه شغلی جدید می‌شوید، همیشه باید آماده پرداخت پول برای چیزهایی که لزوم آن‌ها ناگهان پدیدار می‌شود، باشید. بنا بر این یک برنامه اقتصادی منظم داشته باشید و اجازه ندهید پول شما هر کجا که خواست خرج شود، بلکه شما برای هر ریال آن تصمیم بگیرید و برنامه ریزی کنید تا فرصتی برای پس انداز کردن پیدا کنید.

اسرار موفقیت: آیا فروش مستقیم برای رشد کسب و کار شما مناسب است؟

اگر سود دهی در شغل جانبی بی‌نتیجه باشد چه؟

اینکه شانسی برای شکست خوردن وجود دارد، بهانه خوبی برای هرگز تلاش نکردن نیست! اما بسیار اهمیت دارد که از نظر روحی و ذهنی آماده هر شکستی باشید. با اقوام، دوستان و نزدیکان خود مشورت کنید، خصوصا اگر آن‌ها تجربه‌هایی در زمینه مرتبط دارند؛ سپس مسیرهایی که ممکن است به شکست منتهی شود را مورد بررسی قرار دهید.

مثلا سعی کنید جواب این سوال را پیدا کنید که اگر سر و کله یک رقیب در کسب و کارتان پیدا شد باید چه اقدامی را در پیش بگیرید تا سود دهی در شغل جانبی شما ادامه داشته باشد؟ یا در نظر بگیرید اگر کسی که مواد اولیه شما را تامین می‌کند دچار ورشکستگی شود؛ در حالی که شما از قبل پولی به او پرداخته‌اید و منتظر جنس‌هایی هستید که هرگز به دست‌تان نخواهد رسید باید چه کنید؟!

اسرار موفقیت: شکست‌ خوردن و ۱۱ راه حل برای فراموش کردن گذشته و حرکت به سوی آینده

در بررسی موقعیت‌های ریسکی آینده سعی کنید آنقدر حساس نشوید که به کل از ادامه مسیر منصرف شوید. اما فراموش نکنید که انسان عاقل درباره چیزهای منطقی فکر می‌کند بدون اینکه با فکر کردن به شرایط ناگواری که احتمال وقوع اندکی دارند خودش را ناتوان سازد.

رشد کسب و کارموفقیتهوش مالی

دیدگاهتان را بنویسید