۱۰ درس زندگی که قبل از ۴۰ سالگی باید بدانید

درس زندگی

بیست تا چهل سالگی دوران بسیار مهمی است، چرا که در این سال‌ها افراد وارد دنیای شغلی و حرفه‌ای خود می‌شوند که بخش بزرگ و مهمی از زندگی آنان را شکل می‌دهد. در این مقاله قرار است شما را با مهم‌ترین ده درس زندگی آشنا کنیم که باید قبل از چهل سالگی آن‌ها را بشناسید و به آن‌ها عمل کنید.

۱. هر روز چیز جدیدی بیاموزید

هر روز سعی کنید چیز جدیدی بیاموزید که شما را حداقل به یکی از اهداف‌تان در زندگی نزدیک‌تر می‌کند، این اولین و مهم‌ترین درس زندگی است. به این مسئله دقت کنید که با یاد گرفتن چیزهای کوچک در راستای هدفی که دارید در پایان سال، ۳۶۵ گام کوچک به هدف خود نزدیک‌تر شده‌اید. یادگیری هیچ پایانی ندارد. شما باید هر روز آماده یادگیری و استفاده از دانشی که تازه کسب کرده‌اید باشید.

۴ مرحله اصلی برای تغییر کردن را اینجا ببینید!

۲. همه چیز می‌تواند خیلی زود تغییر کند، پس آماده باشید

برخی اوقات چنین به نظر می‌رسد که هرچه چیزها بیشتر تغییر کنند، ما بیشتر خود را ناتوان احساس خواهیم کرد؛ ناتوان در به کنترل در آوردن  شرایط در حال تغییر. باید بدانیم تغییر چیزها ناچار اتفاق خواهد افتاد، در نتیجه ما باید همیشه برای پذیرفتن و همسو شدن با تغییرات آماده باشیم و این دومین درس زندگی برای هر انسانی است. به همه چیزهایی فکر کنید که طی ده سال گذشته دستخوش تغییر شده‌اند، سپس به فرصت‌هایی فکر کنید که شرایط تازه برای افرادی که آماده تغییر بوده‌اند ایجاد نموده‌ است. برای دیدن اتفاقات پیرامون خود، چشمان‌تان را باز نگه دارید تا فرصت رسیدن به چیزهایی که می‌خواهید را از دست ندهید.

۴ راه برای مثبت اندیشی در زندگی را در این مطلب بخوانید.

۳. از زمانی که در کنار خانواده خود می‌گذرانید، لذت ببرید

زمان افرادی که واقعا برای‌تان اهمیت دارند را آشکار می‌سازد. معولا بعد از اتمام دوران مدرسه، افراد ترجیح می‌دهند بیشتر زمان خود را در کنار دوستان‌شان سپری کنند. با این وجود با بالاتر رفتن سن، ارزش زمانی که می‌توانند برای مثال در کنار پدربزگ‌ها یا مادربزرگ‌ها سپری کنند را بیشتر درک خواهند کرد. یا اغلب دور شدن از خانواده در زمان دانشجویی می‌تواند معنای واقعی در کنار خانواده بودن را برای هر کسی آشکار سازد. در مجموع درس زندگی سوم این است، پیش از اینکه دیر شود قدر لحظات را بدانید و آگاهانه از بودن در کنار اعضای خانواده لذت ببرید.

انتخاب: چرا انتخاب‌های محدودتر به نتایج بهتر منجر می‌شود؟

۴. برای سلامتی روحی و روانی خود تلاش کنید

سعی کنید مراقب لحظاتی باشید که به ناگاه احساس خستگی و افسردگی می‌کنید. این احساس ناشی از هر چیزی که باشد می‌تواند به سادگی روی دیگر مسائل زندگی شما اثر منفی بگذارد. هیچوقت اجازه ندهید احساس افسردگی در شما برای مدت زیادی فعال باشد. اگر در شرایط بسیار حادی از افسردگی قرار گرفتید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. سعی کنید از حمایت عزیزان‌تان بهره بگیرید و از اینکه طلب کمک کنید خجالت نکشید. افسردگی و بیماری‌های روحی اتفاقی است که ممکن است در زندگی هر فردی رخ دهد.

آیا می‌خواهید با ۱۰ عادت روزانه میلیونر شوید؟ همین حالا کلیک کنید!

۵. به خودتان سخت نگیرید، از اشتباهات خود درس گرفته و از آن عبور کنید

باید تمام سعی‌مان را بکنیم تا هر بار که مرتکب اشتباهی شدیم و یا کار احمقانه‌ای انجام دادیم، تنها از آن‌ها درس زندگی جدیدی بگیریم و تلاش کنیم دچار اشتباه مشابهی نشویم. اگر دائم به خاطر یک اشتباه رخ داده خودمان را سرزنش کنیم تنها شرایط را برای خود دشوارتر خواهیم کرد. باید یاد بگیریم خودمان را ببخشیم و از هر اشتباه نتیجه‌ای مثبت و ماندگار استخراج کنیم.

این مقاله را از دست ندهید؛ بهبود فردی با ۱۳ تمرین سریع و تاثیرگذار

10 درس زندگی

۶. صادق باشید

صادق بودن با خودمان و همچنین با افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستیم، می‌تواند کمک بزرگی به رشد و ترقی ما و روابطی که داریم بکند. صداقت موجب می‌شود دنیای خود را بهتر درک کنیم و همچنین به دیگران این شانس را بدهیم که ما را آسان‌تر و عمیق‌تر درک کنند.

مطلب مرتبط: افراد شاد، موفق و خوش‌بین درباره زندگی چه می‌دانند؟

۷. آگاه باشید که همیشه چیزهای بیشتری برای تجربه کردن در زندگی وجود دارد

باید بدانید فارغ از اینکه چه سرگرمی‌هایی در زندگی دارید، همیشه چیزهای جدیدی برای تجربه کردن وجود دارد. هیچگاه زندگی را محدود نبینید و دائما در حال جستجوی افراد و چیزهای جدید باشید. درس زندگی با شناختن افراد وجاهای مختلف و تجربه کردن چیزهای مختلف است که برای ما معنای عمیق‌تری پیدا می‌کند.

۸. صبح خود را هدفمند آغاز کنید

هر صبح مانند فصل جدیدی از زندگی است که باید به استقبال آن رفت. باید روتین صبحگاهی خود را به نحوی تعریف کنید که هدف آن روز و همچنین هدف زندگی شما را پوشش دهد. می‌توانید با نوشتن، خواندن، ورزش کردن و یا دوش گرفتن انرژی لازم برای ادامه روز را به بهترین شکل جهت دهید.

برای بالا بردن هوش مالی خود این مطلب را همین حالا بخوانید!

۹. شروع به نوشتن احساسات، ایده‌ها، کارها و اهداف خود کنید

نوشتن یک درس زندگی جادویی است که تا آن را شروع نکنید، از مزایای معجزه آسای آن باخبر نخواهید شد. نوشتن افکار می‌تواند اقدام موثری در جهت دهی و مرتب کردن آن‌ها باشد. اگر ایده‌های خود را بنویسید، می‌توانید در زمان مناسب روی عملی کردن آن‌ها فکر کنید و برای اجرای بهترین ایده سرمایه‌گذاری کنید. نوشتن احساسات به درک بهتر آن‌ها کمک می‌کند و نوشتن اهداف می‌تواند اولویت کارها را به شما نشان دهد. شک نکنید که انجام این کار برای داشتن یک زندگی شایسته‌تر ضروری است.

همه چیز درباره بهبود فردی را در اینجا یخوانید!

۱۰. تا جایی که امکان دارد، مسافرت کنید

بهترین راه برای باز کردن ذهن و ایجاد یک نقطه نظر جدید نسبت به زندگی مسافرت کردن است. سفر کردن مملو از تجربیات مختلفی است که می‌تواند درس‌های مهمی در زندگی به ما بیاموزد. شناختن فرهنگ‌های جدید، انسان‌ها متفاوت و تاریخچه‌های متنوع کمک بزرگی به جهان بینی ما خواهد کرد.

در جستجوی درس زندگی

زندگی مانند کتابی است که فصل‌های متنوعی دارد. باید یاد بگیریم از هر فصل این کتاب نهایت استفاده را ببریم و پس از اتمام هر فصل، جز تجربیاتی که به رشد ما کمک خواهد کرد، چیزی را با خود حمل نکنیم. باید بدانیم که در لحظه زندگی کردن مهم‌ترین درس زندگی و موهبتی است که بسیاری از آدم‌ها خود را از آن محروم می‌کنند. هر کس به این جمله ساده یعنی “در لحظه زندگی کن” عمل کند، موفق‌ترین و شادترین موجود جهان خواهد شد. سعی کنید به همراه رودخانه جاری زمان در حال عبور باشید تا بهترین حالت خودتان در زندگی را بدست آورید.

انرژی مثبتانگیزشیبهبود فردیتلاشموفقیت

دیدگاهتان را بنویسید