فروش مستقیم برای رشد کسب و کار شما مناسب است؟

فروش مستقیم

فروش مستقیم یا فروش بی واسطه یعنی اینکه شرکتی محصولات خود را مستقیما از محل تولید به دست مشتری خود برساند. فروش مستقیم به دور از فضاهای خرده فروشی اتفاق می‌افتد و این امکان را ایجاد می‌کند که محصول از محل کار، خانه یا به صورت آنلاین، یعنی بدون احتیاج به مغازه به دست مشتری برسد.

فروش مستقیم از گذشته تا کنون راه بسیار درازی را طی کرده است. در حقیقت این روش فروش برای فروشگاه اینترنتی قدرتمندی مثل دیجیکالا و دیگر فروشگاه‌های اینترنتی هنوز رقیبی سرسخت به حساب می‌آید. اگر تغییراتی که در ساختارهای جبران خسارت و ضمانت کالا پدید آمده را در کنار محصولات جدید و خلاقانه‌ای که به بازار عرضه می‌شود بررسی کنیم از ظرفیت‌هایی که این روش از فروش در خود دارد شگفت زده خواهیم شد. در این روش از فروش می‌توانید ماجراجویی‌های مخصوصی را در مسیر فروش طی کنید و از سود آن لذت ببرید.

در این قسمت توضیح خواهیم داد که چرا این روش می‌تواند هنوز موثر و مفید واقع شود، با ما همراه باشید:

برای مطالعه مقاله “فروشنده موفق و ۵ مهارت ضروری” کلیک کنید!

۱. می‌توانید صفر تا صد کسب و کار خود را بچرخانید

اگر در بیزینس مدل کنونی شما و محصولی که در حال حاضر تولید می‌کنید مخارج کلی و هزینه نگهداری برای شما گران تمام می‌شود، بیزینس مدل فروش مستقیم می‌تواند برای شما گزینه مطلوبی باشد. در این مدل نه تنها شما قادر خواهید بود صاحب صفر تا صد کسب و کار خود شوید و از سود فروش لذت ببرید، بلکه اغلب با تحقیقات قبلی و تجربیات به دست آمده می‌توانید روی محصولات پر فروش خود تمرکز کنید و به آسانی آن‌ها را به دست مشتریان برسانید و فروش خود را بالا نگه دارید.

۲. فروش اجتماعی

به جای خانه به خانه در زدن و تکیه به تاکتیک‌های فروش، امروزه صاحبان کسب و کاری که شرکت‌های فروش مستقیم دارند، سعی می‌کنند دریابند که چگونه می‌توان با کمک نتایج و فیدبک‌های واقعی، رابطه‌ای بر مبنای اعتماد با مشتری ایجاد کنند. این قسم از فروش اجتماعی درست شبیه روشی است که پدران پدربزرگ‌های ما در خرید و فروش کالاهای خود از آن بهره می‌بردند. در این روش نوعی رابطه بین مشتری و صاحب و کسب و کار ایجاد می‌شود که موجب می‌شود صاحب کسب و کار برای رفع نیاز مشتری از مسیر همیشگی خودش خارج شود و به دنبال جلب رضایت مشتری باشد.

درباره “بازاریابی تلفنی” بیشتر بدانید!

فروش بی واسطه

۳. مشتری پادشاه است

شما می‌توانید با ایجاد یک شرکت که فروش مستقیم انجام می‌دهد کسب و کار مخصوص به خود را داشته باشید. حتی می‌توانید این تجربیات را در اختیار دیگران قرار دهید و به آن‌ها بیاموزید که چگونه می‌توانند کسب و کار خود را شروع کنند. خوشبختانه شما این امکان را دارید که محصولات خود را در بستری انحصاری به صورت آنلاین به فروش برسانید و به سود و نقدینگی برسید. این روش از فروش که بی واسطه محصول تولیدی شما را به دست مشتری می‌رساند، لذت یک خرید با کم‌ترین هزینه را برای او ایجاد می‌کند. اگر محصول خود را با کیفیت بالا و خدمات پس از فروش عالی ارائه کنید، مشتریان خود را به وفاداری تشویق خواهید کرد. فراموش نکنید که کسب و کار شما با وجود مشتری جان می‌گیرد. پس شرکت خود را مشتری محور کنید و این جمله که :مشتری پادشاه است” را سرلوحه بیزینس مدل خود قرار دهید.

آیا می‌دانید اثر نظاره‌گر چیست؟برای خواندن مقاله “اثر نظاره‌گر و تاثیر دیگران در تصمیمات خرید” کلیک کنید!

۴. این محصول است که اهمیت دارد

بسیاری از محصولات وجود دارند که بهترین روش فروش برای‌شان فروش مستقیم است. برای مثال محصولاتی که به توسعه و تحقیقات وابسته‌اند معمولا گزینه خوبی برای فروش مستقیم محسوب می‌شوند. یا اگر شرکتی در تولید محصولات زیبایی، سلامت، تندرستی و سبک زندگی فعالیت دارد در روش فروش مستقیم می‌تواند خلاقیت زیادی به خرج دهد و به فروش بالا برسد.

زبان بدن در فروش چه تاثیری دارد؟ برای خواندن این مطلب کیک کنید!

۵. در فروش مستقیم فروش خدمات نیز میسر است

امروزه شرکت‌هایی که فروش مستقیم انجام می‌دهند حتی می‌توانند خدمات خود را به فروش برسانند. خدماتی که روزی تنها از طریق شرکت‌های محلی ارائه می‌شد و به دیگران شانسی برای رقابت نمی‌داد، امروزه در شرکت‌های فروش مستقیم به مشتریان ارائه می‌شوند.  امروزه حتی پرداخت قبوض و یا برنامه ریزی برای سفر نیز از خدماتی محسوب می‌شود که بسیاری از شرکت‌ها آن‌ها را ارئه می‌کنند. مشتریان با کمک این شرکت‌ها می‌توانند در صرف زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، شاید مقاله “USP چیست و چگونه به رونق فروش کمک می‌کند؟” نیز برای شما جالب باشد!

۶. سفارش آسان است و هزینه پایین‌تر

اگر شما روش‌ها و خدمات ارائه شده برای خرید از دیجیکالا را دوست دارید، می‌توانید از فروش مستقیم محصولات شرکت خود نیز به همان اندازه لذت ببرید. علاوه بر آن می‌توانید تجربه‌ای لذتبخش برای مشتریان خود ایجاد کنید که آن‌ها را برای خرید دوباره از فروشگاه آنلاین شما ترغیب کند.

برای فروش بیشتر محصول باید مزیت رقابتی ایجاد کنیم، اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟

کلام آخر

شرکت‌هایی که امروزه فروش مستقیم دارند با رویکردی اجتماعی کانال‌های فروش خود را تعریف می‌کنند. تصور نکنید که شرکت‌های فروش مستقیم امروزی به همان روش چند سال قبل کار می‌کنند. این روش آپدیت شده از میان بیزینس مدل‌ها است که دارد چهره کسب و کارهای کوچک و خرده فروشی‌ها را عوض می‌کند. به همین خاطر باید بدانید شاید این روش از فروش دقیقا همان است که به آن احتیاج دارید. درباره روش‌ها فروش مستقیم و بی واسطه میلیون‌ها چیز جدید وجود دارد که می‌توانید آنها را بیاموزید و برای رشد فروش محصولات یا خدمات خود از آن‌ها استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید